Home >> Novinky
Novinky
ZMĚNA OBJEDNACÍHO ČASU Tisk Email

Vážený zákazníku, z  důvodů sezonního nárůstu objemu zakázek dochází ke změně objednacího času do 14:00 HODIN. Děkujeme za pochopení. 

 
Test ADAC letních pneumatik Tisk Email

Pneumatika Cooper ZEON 4XS SPORT prošla letním testem s velmi dobrou známkou.

Výsledek testu pneumatiky Cooper ZEON 4XS SPORT. Tato spolehlivá UHP letní pneumatika prověřila své výborné jízdní vlastnosti i na mokrém povrchu – WG A, potvrdila nízkou spotřebu paliva i hlučnost. V testu obstála i před prověřenými značkami a tudíž se svou kvalitou zařadila mezi prémiové pneumatiky, které splní to, co se od nich očekává. 

 

ADAC test pneu Cooper letní

 
Zákonná norma pro zimní pneu Tisk Email

Zákon č. 341/2014 Sb. považuje za zimní pneu ty, které mají na bočnici označní M+S a dále dle přílohy 12 F odst. 13 tohoto zákona se za zimní pneu považují též pneumatiky, které na bočnici mají označení ET, ML, MPT nebo POR. Z našeho sortimentu se tak jedná o pneumatiky DISCOVERER STT PRO P. O.R. a dle tohoto zákona jsou tedy považovány za celoroční.

 
Test pneumatik časopisu AutoBild Tisk Email

Cooper Weathermaster SA+ se v testu časopisu AutoBild umístil na krásném 9. místě z 50 značek v testu na délku brzdné dráhy

 na mokré vozovce a sněhu. 

TestAuBi16 40 042-049 Reifentest 21

 
Precision Challenge 2 Tisk Email

Cooper vyzval  hráče Arsenalu do Precision Challenge 2

Cooper Tire , partner "oficiální partner na pneumatiky" fotbalového klubu Arsenal  testoval přesnost hráčů.

V novém videu, které bylo  dnes spuštěno reprezentují  londýnský klub Alex Oxlade-Chamberlain, Mathieu Debuchy a Kieran Gibbs a utkají se v jedinečné zkoušce s pneumatikami.

Prostřelení  míčem skrz Cooper Zeon 4xs Sport – tento Cooper je nejnovější vysoce výkonná SUV pneumatika  - není to snadný úkol pro hráče o čemž svědčí  fotbalový choreograf Andy Ansah. Obránce Arsenalu  Gibbs  se třemi úspěšnými údery potvrdil vítězství.

Cooper Tire má víceletou sponzorskou smlouvu s Arsenalem, který je v současné době ve své druhé sezóně. Partnerství odráží hodnoty, které Cooper a Arsenal šíří - vášeň pro výkon, cesta k úspěchu.

Sledujte Cooper Precision Challenge 2 zde:  https://youtu.be/1UWI-El0pZs

alt

 
DAKAR 2016 13. ETAPA Tisk Email

Etapa 13: Villa Carlos Paz, Rosario
• Fojmotorsport Cooper Tires tým skončil na druhém místě v kategorii T2 a 34. celkově v Dakaru 2016.

Xavi Foj a Nacho Santamaría dokončili Dakar 2016 ve městě Rosario, Argentina. Tým neudělal jedinou chybu během závodu a dojel na druhém místě v kategorii T2 a 34. celkově.
Jen šest velmi dobrých vozidel se zkušenými řidiči bylo v pozici tento závod vyhrát.
Xavi: "Dnes ráno, když jsem šel pogratulovat Nicholasi Gibsonovi, vítězi naší kategorie, řekl mi, že v tomto Dakaru jsme jeli velmi rychle a byli jsme schopni přizpůsobit se terénu. Jsme velmi spokojeni s výsledkem, zejména s ohledem na soupeře, kteří byli mimořádní. Závod byl pro nás velmi náročný, ale stálo to za to".
Chtěli bychom poděkovat našim fanouškům za jejich podporu, týmu novinářů, kteří nás vždy podporovali a našim sponzorům, kteří nám umožnili být dnes zde a zejména bych chtěl vyzvednout našeho hlavního sponzora Cooper Tires, který nám poskytl  pneumatiky s dezénem STT Pro, které byly klíčem v mnoha etapách a na závěr nám umožnily získat tento výsledek.
Děkuji moc vám všem ze stupňů vítězů ve městě Rosario."

alt

 
DAKAR 2016 10.-11. ETAPA Tisk Email

Etapa 10. Belén-La Rioja
• The Fox Motorsport Cooper Tyres tým obhajuje místo na stupních vítězů T2.
• RS: 283 km. SS: 278 km.
Etapa 10 byla složitá kvůli dunám Fiambala, kde se stalo mnoho nehod, které se nevyhnuly ani výše umístěným týmům.
Naštěstí to není případ pro Xaviho Foje, který udržoval stálou rychlost bez chyb a dosáhl celkově 38. místa.
Xavi řekl: "Naštěstí pro všechny dnes jsme neměli teplo z předchozího dne, prodloužená stoupání způsobily přehřátí motoru a muselo se chladit. Byla to velmi tvrdá etapa, ve které jsme viděli mnoho lidí s problémy na trati. Musíme uznat, že naše pneumatiky Cooper STT Pro, které jsme podhustili u zadních kol na 0,6 bar, byly bez problémů. Tři dny do Rosario, a zítra více Fesh-Fesh (jemný písek) , takže si nyní nemůžeme ani chvíli odpočinout."

Etapa 11: La Rioja-San Juan
• Úžasná etapa pro Fox Motorsport Cooper Tires Team, který dosáhl na druhé místo v kategorii T2
• RS: 281kms. SS: 431kms.
Dvacet vteřin dělí Xavi Foje od vítězství v jedenácté etapě Dakaru 2016 v kategorii T2. Je to velkolepý den pro tým končící na druhém místě ve skupině.
Prvních 150 kilometrů se jelo suchou a kamenitou řekou, kde auta velmi trpěla. Pak přišel obávaný Fesh-Fesh. Jak Xavi vysvětluje: "V Fesh-Fesh prostoru jsme se setkali s chaosem, který jsme očekávali a to zejména kvůli špatné stopě po kamionech. 
Po Fesh-Fesh, přišly kameny a štěrk. Tým jel na pneumatikách na střední tlak, který působil jako doplněk k tlumičiům a dosáhl cíle bez jakýchkoliv proražení.
"Jsme rádi, že jsme dosáhli  na stupně vítězů. S těmito neuvěřitelnými soupeři to byl pro nás velký úspěch, ale stále máme dva dny k dosažení Rosario a víme, jak je to s tímto závodem. Takže buďme opatrní," uzavřel Xavi.
Dnešní 12. etapa je mezi San Juan a Villa Carlos Paz s 481km a speciální etapou s celkovou vzdáleností 931km.

altalt

 
DAKAR 2016 8.- 9. ETAPA Tisk Email

Fáze 8: Salta- Belén

• První kontakt s pískem a duny na Dakaru 2016.
• RS: 373kms. SS: 393kms.

Etapa byla rozdělena do dvou částí. V první části šlo o slavný Route 40 s mnoha členitými terény například suchá koryta řek. Ve druhé části si tým musel hrát s tlakem v pneumatikách, aby se dostal přes písek.

Xavi poznamenal: "Po spuštění rychlostní zkoušky jsme zastavili, abychom se pokusili pomoci Rubénu Graciovi, který byl v pasti v pásmu Fesh-Fesh(velmi jemný písek). Ve druhé části jsme snížili tlak na 0,8 a udělali jsme velmi dobře. Hráli jsme si s tlakem a měli jsme skvělý čas v obou písečných oblastech. Jsme docela spokojeni s tím, jak jsme to udělali."

Fojmotorsport Cooper tires tým je umístěn na 40. celkové pozici a na čtvrtém místě v kategorii T2.

Etapa 9: Belén - Belén

• Přes obtíže Fojmotorsport Cooper tires tým jede už na 37 pozici v celkovém pořadí Dakaru 2016.
• RS: 151kms. SS: 285kms.

V důsledku tepla a dopravní zácpy vozidel na dunách je devátá etapa Dakaru 2016 zkrácena na přibližně 90 km. 
Fojmotorsport Cooper tires tým začal dobře s dosažením prvního kontrolního bodu a dostal se před téměř všechny své soupeře v T2. Nicméně při poruše spojky vozu se zastavil na vrcholku duny. To způsobilo velkou časovou ztrátu, ale tuto později dohnal Xavi Foj a Nacho Santamaria, kteří se vyšplhali na 36. pozici celkově a druhou v T2 v této etapě.

V celkovém pořadí tým dosáhl na 37. místo, zatímco v kategorii T2 zůstává na čtvrtém místě.

alt 
DAKAR 2016 6.- 7. ETAPA Tisk Email

Úžasná etapa v Bolívii kolem Salar Uyuni v choulostivém terénu, kde mnozí řidiči utrpěli nehody.
Xavi řekl: "My jsme jeli v pravidelném rytmu bez rizika. Motor trpí ve vysokých polohách trati. Setkali jsme se s Alcarazem, který byl uvězněn v blátě a Gibonem, který vyjel mimo trať a poškodil si přední část svého vozu. V posledním úseku, jsme obdrželi telefonát od organizátorů, že na trati hoří vozidlo (Ten Brinke car) a my jsme chtěli vědět, jestli piloti byli uvnitř. Nikdo v autě nebyl. Ztratili jsme tam šest minut. Etapa skončila následovně: Sireyjol vede T2, následovaný Sheridanem a Xavi-Cooper tyres na třetím místě.
Sedmá etapa měla dvě velmi odlišné části, přičemž hranice mezi Bolívií a Argentinou je oddělovala. První část byla velmi podobná šesté fázi s mnoha nebezpečnými místy.
Xavi komentoval: "Přejeli jsme velmi vysokou horu, kde na začátku pršelo a sněžilo. Trať vedla mezi soutěskami, ale my jsme měli důvěru díky našim pneumatikám Cooper.
Druhá část na argentinské půdě byla velmi rychlá do Salty.
Po nedělním dni odpočinku bude typická "Dakar" etapa se spoustou písku a tvrdé práce pro navigátory. To je v zásadě pro nás dobré."

alt

 
DAKAR 2016 3.-4. ETAPA Tisk Email

Etapa 3 mezi Termas de Río Hondo a San Salvador de Jujuy byla velmi nebezpečná, obsahující extrémně rychlé tratě s kamennými sloupy  na obou stranách, mokrou zem a bláto.

Xavi řekl: "Pokud ztratíte koncentraci, můžete vyjet z trati do příkopu. Pokud chcete jet rychle, budete muset vzít mnoho rizik, a tak jsme se rozhodli být opatrnější. V bahenních zónách máme výhodu díky našim  pneumatikám Cooper Discoverer STT Pro. Proto je naše vozidlo ještě v celku." :-)
Dnešní etapa 4 je v San Salvador de Jujuy, s 429 KMS rychlostní zkoušky po celkové délce 629 KMS

alt

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5

ZMĚNA OBJEDNACÍHO ČASU

Vážený zákazníku, z  důvodů sezonního nárůstu objemu zakázek dochází ke změně objednacího času do 14:00 HODIN. Děkujeme za pochopení. 
archív novinek

Weblogo

Uživatelcoopertires goodyear dunlop Fulda